Cześć nazywam się Kasia Pichór.

 

Pomagam układać pomysły na biznes w konkretny plan działania, aby ruszyć z miejsca i widzieć efekty!

 

Poniżej kilka słów o mnie.

Czym się zajmuję?

Po pierwsze

Oswajam biznesplany 🙂 bo mądry plan pozwala bezboleśnie wystartować z biznesem i przynosi rezultaty – takie satysfakcjonujące niezależnie czy to ma być więcej pieniędzy, czy też więcej czasu dla rodziny! Bez dobrze określonego celu, nie wiesz dokąd zmierzasz, więc możesz kluczyć naokoło przez dłuuuugie miesiące, a nawet lata. Dzięki dobrze ułożonemu planowi unikniesz:

  • utraty pieniędzy zmarnowanych na niepotrzebne działania,
  • utraty czasu zmarnowanego na niepotrzebne działania,
  • złości wynikającej z niepotrzebnych błędów i patrz wyżej (zmarnowanych pieniędzy i czasu).

Błędy to nie porażka a kolejna lekcja życia i płynąca z nich nauka, ale warto je ograniczać do minimum. Szybciej i efektywniej dojdziesz tam, gdzie chcesz być, jeśli z głową zaplanujesz kolejne kroki i policzysz co trzeba. Tak – z excelem niekiedy też się trzeba zaprzyjaźnić. Pomogę Ci w tym – bez obaw. Zaprojektowałam kursy i szkolenia, w taki sposób aby ułatwić Ci tę podróż.

Po drugie

Dotacje i granty to mój konik. A żeby je zdobyć też trzeba mieć dobry biznesplan. W tym się specjalizuję. Od ponad 12 lat wspieram start-upy, różnej wielkości firmy i inne podmioty w rozwoju dzięki dotacjom UE, ale również innym formom finansowania. Łącznie pozyskałam ponad 300 mln zł dotacji, cztery z moich projektów zajęły 1. miejsca na listach rankingowych.

Dotacje dodają skrzydeł i pozwalają wystartować z pomysłem na produkt, usługę, projekt z zupełnie innego poziomu. Tutaj wspieram zarówno poprzez konsultacje, usługi (napisanie pełnej dokumentacji do konkursu), jak i moje kursy i szkolenia on-line.

Po trzecie

Uwielbiam energię płynącą od ludzi i nie mogę doczekać się naszego spotkania. Jestem strasznie ciekawa Twoich pomysłów na wymarzony biznes. Mam nadzieję, że będzie okazja żebyśmy się poznały!!

Jak to robię?

Jeśli chodzi o dzielenie się moją wiedzą to wykorzystuję szkolenia i kursy on-line. Na szkoleniach on-line jesteśmy na żywo w czasie rzeczywistym w całym procesie, a szkolenie trwa najczęściej 1-2 dni.

Natomiast do kursów on-line zyskujesz dostęp na grupie na Facebooku, ale bez spotkań face to face też się nie obędzie – raz w tygodniu widzimy się abyś mogła mi zadać wszelkie pytania. To bardzo ważne żebym mogła rozwiać Twoje wątpliwości. To też fajna okazja do spotkania i wymiany spostrzeżeń z innymi uczestniczkami.

Jeśli natomiast potrzebujesz ode mnie pomocy w opracowaniu wniosku o dofinansowanie, biznesplanu lub innej strategii, jest to usługa wyceniana indywidualnie. Cena zależeć będzie od stopnia skomplikowania dokumentu, celu jego opracowania, wysokości pozyskanego dofinansowania (jeśli to właśnie ten cel), czasu realizacji, itp.

Po co to robię?

Żebyście miały satysfakcję ze swojego życia zawodowego najwcześniej jak to możliwe. Niestety do wielkiej zmiany popychają nas najczęściej jakieś nieprzyjemne wydarzenia typu szpital w wyniku przepracowania, płacz w pracy bo już nie wytrzymałaś obciążenia, zbyt napiętych terminów lub po prostu złego humoru klienta, który wie lepiej, a może to złe stopnie Twojego dziecka bo znowu zapomniałaś mu sprawdzić zadania lub gorzej – zapomniałaś o ważnej klasówce… Zazwyczaj coś przelewa czarę goryczy i mówimy dość. Rzucasz wtedy korpo lub niekorpo, obracasz się na pięcie i bye bye nadgodziny, hektolitry kawy, nerwosole, itp. Tylko co potem?

A może tak od początku można określić na czym Ci zależy dokładnie w tym momencie, w którym jesteś teraz (spokojnie Twoje potrzeby mogą się zmieniać, a Ty wraz nimi). Określasz, ile mniej więcej chcesz zarabiać, ile mieć czasu dla siebie i dla rodzinki lub przyjaciół, no i najważniejsze co sprawia Ci frajdę i co lubisz wykonywać. Pozostaje jeszcze pytanie, czy wolisz bezpieczny etat, czy z pewnym ryzykiem ale działać po swojemu na własnych zasadach i we własnej firmie? Copywriter pewnie by powiedział, że ostanie zdanie to masło maślane i za dużo tych „własnych” i „po swojemu”, ale to celowe bo to słowa klucze. Wolność, swoboda decydowania, spełnienie, praca w godzinach, które mi pasują i w miejscu, które ja  wybieram – to najczęstsze argumenty kobiet, które zdecydowały się otworzyć firmę. To też najczęstsze odpowiedzi kobiet, które mierzą się z ostateczną decyzją i stoją jedną nogą w dotychczasowej pracy, drugą we własnej firmie.

Chcę pomóc Ci podjąć ostateczną decyzję. Bez kolorowania, pokażę plusy i minusy działania na swoim. Wierzę, że kobiety mają megamoce, ale często brakuje im wiary we własne siły. I chciałabym żeby możliwie najszybciej – dla jednych to będzie zaraz po studiach, dla innych po urlopie macierzyńskim, dla pozostałej części być może po wspomnianej wyżej kropli przelewającej czarę goryczy – umiały określić swój biznesowy cel i krok po kroku do niego dążyły. Bo zasługują, aby decydować jak i z kim pracują oraz aby zarabiać sensowne pieniądze 🙂

Misja

Wizja

Wartości

Dążę do tego aby kobiety odnajdywały swój cel biznesowy i odważnie go realizowały mając przy tym czas dla siebie i bliskich na życie poza pracą.

By mała firma dawała ogrom satysfakcji i pieniądze, które starczają nie tylko na „życie”, ale na realizację marzeń. Przynajmniej tych najważniejszych.

partnerstwo – bez zaangażowania nie ma sensu zaczynać, odpowiedzialność za efekt jest po obydwu stronach;

dobra energia – wspieramy się i szukamy rozwiązań, gdy trzeba  zarażamy się śmiechem i uśmiechem 🙂

jasne  zasady – na początku ustalamy zakres współpracy, cenę i możliwości ewentualnych zmian.